Competition Site:
South Point Hotel, Casino & Spa
9777 Las Vegas Blvd S
Las Vegas, NV 89183
866-791-7626

Winter Cup All-Around
Prelims to be held Friday
AA Finals on Sunday Night

usagym.org

USA Gymnastics Logo

Gyms By Session for BlackJack 2018

Friday, Feb 16, 2018

Session 1D:  Tech Seq - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 12:00 pm

1  5280 North2  ACCEL3  Buffalo Grove4  Cartersville
5  Eyas6  FGTC7  Frontier8  Geist
9  Gymstrada10  Haydens Gym11  High Point12  HotShots
13  New England Acad 14  Somersault Center15  South Coast16  Sportsplex
17  St Charles Gym18  US Gym Mahwah19  Yellow Jackets

Session 1H:  Level 4/5 - Gym #2 - Stretch 7:30 am - Awards 11:15 am

1  20 Mile 2  Bare Foot Gym3  Bayside4  Calgary Gym
5  Daggett6  Discover Gym7  Flip Force 8  Gym & More
9  HotShots10  Houston Gym11  IK Gym12  Iron Cross
13  Oldsmar Boys14  Univ Baja15  US Gym Mahwah16  World Xtreme

Session 1S:  Tech Seq - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 12:00 pm

1  Denali2  Flip Force 3  Gym Village4  Gym World Central
5  Gymcats6  International CA7  Iron Cross8  Lakers Gym
9  Lakeshore10  Liberty11  Meadowlands12  Michigan Academy
13  Monmouth14  Palmetto15  Paragon16  Sandhills
17  SCEGA18  Stanford Boys19  Technique Gym20  TRIumph
21  World Xtreme22  Xtreme Altitude

Session 2H:  Level 7/JD - Gym #2 - Stretch 11:15 am - Awards 3:00 pm

1  AZ Olympians2  Bare Foot Gym3  BK Gym NY4  Daggett
5  Ellis Gym6  Ensenada7  FGTC8  Geist
9  Gym World Central10  Houston Gym11  Iron Cross12  Lakeshore
13  Madtown14  Metro Gym OR15  Metro Gym WA16  North County
17  San Diego18  South Coast19  Sportsplex20  Top Squad
21  US Gym Mahwah22  USA Flairs23  Xtreme Gym

Session 2S:  Level 10 - Gym #1 - Stretch 11:45 am - Awards 4:30 pm

1  20 Mile 2  Aim High3  Apollo4  Cahoys
5  Capital Gym6  Elevate Gym7  Flip Force 8  Gulf Coast
9  Gym Village10  LaFleurs Tampa11  Ridgewood12  TAGS S
13  Tennessee AG14  World Class NY

Session 3C:  Level 7 - Gym #2 - Stretch 6:15 pm - Awards 9:45 pm

1  Bitterroot2  Cahoys3  Calgary Gym4  Denali
5  Desert Gymcats6  Durango7  FGTC8  Genesis
9  Go For It10  Great Falls11  Gulf Coast12  Gym Nevada
13  Gym Unlimited14  Lakers Gym15  Metro Gym WA16  OOA Gym
17  Platinum18  Saltos-WI19  SGA Columbia City20  Tech Gym
21  Univ Baja22  US Gym Mahwah23  World Xtreme

Session 3D:  Level 10 - Gym #1 - Stretch 4:00 pm - Awards 8:45 pm

1  Acrotex CP2  Champion TX3  Daggett4  Geist
5  GTC-MI6  Liberty7  Meadowlands8  San Mateo Gym
9  South Coast10  Triad Gym11  Xtreme Gym

Session 3H:  Level 7/JD - Gym #2 - Stretch 2:45 pm - Awards 6:30 pm

1  20 Mile 2  5280 North3  Advantage4  Aspire/Sun Devils
5  Bayside6  Buffalo Grove7  Eyas8  FGTC
9  Golden State10  Gym Spot11  Gymcats12  Gymstrada
13  Haydens Gym14  Paragon15  Technique Gym

Session 3S:  Level 10/E - Gym #1 - Stretch 4:00 pm - Awards 8:45 pm

1  Apollo2  AZ Olympians3  BGSGC4  Brestyan
5  Cartersville6  Champion CA7  Cobb Challengers8  Discover Gym
9  Ellis Gym10  Ensenada11  Foothills12  Gym & More
13  Gymnastix14  Halifax ALTA15  High Point16  Houston Gym
17  Madtown18  Metro Gym OR19  North County20  Premier IL
21  Sandhills22  St Louis23  Top Squad24  Universal Gym

Saturday, Feb 17, 2018

Session 4D:  Level 8 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 12:00 pm

1  20 Mile 2  Aspire/Sun Devils3  Bare Foot Gym4  Buffalo Grove
5  Cartersville6  Champion CA7  Champion TX8  Chows Gym
9  Dynamics MO10  Edge Dublin11  Elevate Gym12  Flip Force
13  GTC-MI14  Gulf Coast15  Gym Spot16  Gym Village
17  Gymcats18  Gymcats19  Gymnastix20  Iron Cross
21  Monmouth22  New England Acad 23  New Hope24  North County
25  Paragon26  Saltos-WI27  Sunburst28  TAG USA
29  Universal Gym30  US Gym Mahwah31  World Class NY32  World Xtreme
33  Yellow Jackets

Session 4H:  Level 6 - Gym #2 - Stretch 7:30 am - Awards 11:15 am

1  Arrowhead2  Desert Gymcats3  Ensenada4  Go For It
5  Gym & More6  Gym Nevada7  Gym Unlimited8  Gym World Central
9  IK Gym10  Incline Gymnastics11  Metro Gym OR12  Platinum
13  SGA Columbia City14  Top Squad

Session 4S:  Level 8 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 12:00 pm

1  Bitterroot2  Capital Gym3  Daggett4  FGTC
5  Geist6  Golden State7  Gymstrada8  Houston Gym
9  Lakeshore10  Meadowlands11  Michigan Academy12  OOA Gym
13  Pacific Coast14  Premier IL15  Rapid City Gym16  San Diego
17  SCEGA18  Stanford Boys19  Sterling Gym20  Technique Gym
21  Univ Baja22  Vitaly Scherbos

Session 5C:  Level 8/JD2 - Gym #2 - Stretch 3:15 pm - Awards 6:30 pm

1  5280 North2  Advantage3  Bayside4  Calgary Gym
5  Ensenada6  Eric Will7  Frontier8  Go For It
9  Haydens Gym10  HotShots11  Incline Gymnastics12  Madtown
13  Metro Gym WA14  Metro Gym WA15  Mission Valley16  North County
17  Oldsmar Boys18  Pacific Coast19  Paragon20  Platinum
21  South Coast22  Xtreme Altitude

Session 5D:  Level 10 - Gym #1 - Stretch 11:45 am - Awards 4:30 pm

1  ACCEL2  Buffalo Grove3  Eyas4  Gym World Central
5  Gymstrada6  HotShots7  Lakers Gym8  Monmouth
9  OOA Gym10  Palmetto11  Paragon12  Saltos-WI
13  SCEGA14  Sportsplex15  Twisters MD

Session 5H:  Level 6/7 - Gym #2 - Stretch 11:15 am - Awards 3:15 pm

1  Bare Foot Gym2  Brestyan3  Capital Gym4  Ensenada
5  Eric Will6  Frontier7  Genesis8  Haydens Gym
9  Liberty10  Madtown11  Metro Gym WA12  New Hope
13  North County14  Pacific Coast15  Paragon16  Vitaly Scherbos
17  World Class NY18  Xtreme Gym

Session 5S:  Level 10 - Gym #1 - Stretch 11:45 am - Awards 4:30 pm

1  5280 North2  Denali3  Gym Spot4  Lakeshore
5  Michigan Academy6  St Charles Gym7  Stanford Boys8  Technique Gym
9  TRIumph10  Univ Baja11  US Gym Mahwah12  World Xtreme
13  Yellow Jackets

Sunday, Feb 18, 2018

Session 6D:  Level 9 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 12:30 pm

1  ACCEL2  Acrotex CP3  Buffalo Grove4  Cahoys
5  Capital Gym6  Cartersville7  Champion CA8  Cobb Challengers
9  Ensenada10  Eric Will11  Eyas12  Flames
13  Flip Force 14  Gulf Coast15  Gym Spot16  Gymstrada
17  HotShots18  Kingdom19  LaFleurs Tampa20  Meadowlands
21  Michigan Academy22  Monmouth23  New England Acad 24  Paragon
25  Platinum26  Ridgewood27  San Mateo Gym28  Somersault Center
29  Sportsplex30  US Gym Mahwah

Session 6H:  Level 6 - Gym #2 - Stretch 7:30 am - Awards 11:15 am

1  5280 North2  Daggett3  Dynamics MO4  FGTC
5  Great Falls6  Gymcats7  Houston Gym8  ISDE Sinaloa
9  Lakeshore10  Metro Gym WA11  Mission Valley12  Rapid City Gym
13  US Gym Leonia14  US Gym Mahwah

Session 6S:  Level 9 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 12:30 pm

1  20 Mile 2  Aspire/Sun Devils3  BGSGC4  Champion TX
5  Daggett6  Gym Spot7  Gym Unlimited8  Gym Village
9  Gymnastix10  Iron Cross11  Premier IL12  Saltos-WI
13  St Charles Gym14  St Louis15  TAG USA16  Technique Gym
17  Twisters MD18  Universal Gym19  USA Flairs20  World Class NY
21  World Xtreme

Session 7D:  Level 9/10 - Gym #1 - Stretch 12:15 pm - Awards 5:00 pm

1  5280 North2  Colorado School3  Colorado School4  Denali
5  Desert Gymcats6  Durango7  Edge Dublin8  Eric Will
9  FGTC10  Frontier11  Genesis12  Go For It
13  Gym Michiana14  Haydens Gym15  International CA16  Metro Gym WA
17  Mission Valley18  New Hope19  Oldsmar Boys20  Pacific Coast
21  SCEGA22  TRIumph23  World Champs

Session 7H:  Level 6 - Gym #2 - Stretch 11:15 am - Awards 3:00 pm

1  Aspire/Sun Devils2  BK Gym NY3  Champion CA4  Edge Dublin
5  Eric Will6  Flames7  Geist8  Golden State
9  Iron Cross10  Monmouth11  North County12  OOA Gym
13  Phoenix Gym14  San Diego15  Seattle Ballard16  South Coast
17  Sterling Gym18  Tech Gym19  USA Flairs20  World Xtreme

Session 7S:  Level 9/10/E - Gym #1 - Stretch 12:15 pm - Awards 5:00 pm

1  Aspire/Sun Devils2  AZ Olympians3  Calgary Gym4  Elevate Gym
5  Gym Nevada6  Gym World Central7  Gymcats8  Halifax ALTA
9  Haydens Gym10  Liberty11  New England Acad 12  New Hope
13  Nova Scotia14  Platinum15  South Coast16  Stanford Boys
17  TAG USA18  TAGS S19  Top Squad20  Vitaly Scherbos
21  Xtreme Altitude22  Xtreme Altitude

Session 8C:  Level 4/5 - Gym #2 - Stretch 6:15 pm - Awards 9:00 pm

1  5280 North2  Arrowhead3  Aspire/Sun Devils4  Desert Gymcats
5  Eric Will6  Go For It7  South Coast

Session 8D:  Level 4/5 - Gym #1 - Stretch 5:00 pm - Awards 9:45 pm

1  Advantage2  FGTC3  Genesis4  Golden State
5  Gym Unlimited6  Gymcats7  Incline Gymnastics8  ISDE Sinaloa
9  Meridian10  Metro Gym WA11  Mission Valley12  Platinum

Session 8H:  Level 4/5 - Gym #2 - Stretch 2:45 pm - Awards 6:30 pm

1  AZ Olympians2  Champion CA3  Durango4  Durango
5  Dynamics MO6  Edge Dublin7  Eyas8  Great Falls
9  Gym Nevada10  Gym World Central11  Pacific Coast12  San Diego
13  Tech Gym

Session 8S:  Level 4/5 - Gym #1 - Stretch 5:00 pm - Awards 9:45 pm

1  Denali2  Flames3  Frontier4  New Hope
5  OOA Gym6  Seattle Ballard7  SGA Columbia City8  Vitaly Scherbos