Competition Site:
South Point Hotel
9777 Las Vegas Blvd S
Las Vegas, NV 89183
702-797-8901

usagym.org

USA Gymnastics Logo

Gyms By Session for BlackJack 2020

Friday, Feb 21, 2020

Session 1D:  Tech Seq - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 10:45 am

AirTimeAll American NJAll American UTCartersville
Dauntless AthleticsDeVeausEagle RidgeEyas
FrontierGym NevadaGym VillageGym World CA
Haydens GymHouston GymIncline Gym TCInterstate MA
Iron CrossLakers GymLibertyNew England Acad
Premier NJSandhillsSeawindSouth Coast
Stanford BoysTechnique GymTop FlightTRIumph

Session 2C:  JD1 & JD2 - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #2 - Stretch 7:30 am - Awards 11:30 am

AirTimeAreteAvant CoeurDenali
DeVeausDiamondbackGem State Houston Gym
Iron CrossMadison GymMetro Gym ORMission Valley
New EraRootsSeattle BallardSeawind
South CoastSurgents EliteTechnique GymTimberline
USA Gym World

Session 1S:  Tech Seq - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 10:45 am

5280 NorthAgilityBlazeBright Raven
BroadwayDenaliEmerald CityEvo
Gym USAGym World CentralHigh SierraMeadowlands
Mission ValleyOMEGASeattle Columbia CitySokol Elite
USA Gym WorldWallers GymJam

Session 2H:  Level 7 - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #2 - Stretch 11:15 am - Awards 3:00 pm

5280 NorthAgilityAll American UTBlack Hills
Davis DiamondsDownriverEagle GymEnsenada
EyasGAAGallagher'sGym Nevada
Gym World CAGym World CentralGym World OHGymcats
Haydens GymHigh SierraISDE SinaloaLakeshore
LibertyMadison GymMichigan EliteNew Era
North FloridaOrtonaPlatinumRockwall
Seattle Columbia CityTechnique GymUSA Gym WorldVitaly Scherbos

Session 2S:  Level 10 - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #1 - Stretch 2:00 pm - Awards 5:15 pm

ACCELAll American NJApolloApollo
Black HillsDynamic WAEagle GymGym Acad Atlanta
GymTek AcademyIndigoMeadowlandsMichiana
MonmouthOlympiaOregon GymPremier NJ
Sokol EliteSurgents EliteTop SquadZone

Session 3H:  Level JD1 - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #2 - Stretch 6:30 pm - Awards 9:45 pm

Dardano'sDynamic WAEagle GymEmerald City
EyasGAAGym VillageGym World CA
Gym World CentralGym World OHGymcatsIncline Gymnastics
Michigan EliteNew England Acad North Shore GymOlympia
Oregon GymPayke GymRisng StarTop Squad
TRIumphVitaly ScherbosXtreme Gym

Session 3D:  Level 10 - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #1 - Stretch 5:30 pm - Awards 8:45 pm

Avant CoeurChows GymClassic Gym - SavageDaggett
DenaliDolphinElevate GymEvergreen
Gold CountryGym World OHGymnastixHawaiian Twisters
HotShotsNew EraNGANorth Shore Gym
SCATSSeawindTechnique GymVitaly Scherbos
Wallers GymJam

Session 3C:  Level 6 - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #2 - Stretch 3:00 pm - Awards 6:30 pm

5280 NorthAirTimeAreteAvant Coeur
Black HillsDurangoEagle GymEyas
GAAGym VillageHotShotsIron Cross
LibertyMadison GymMeridianMission Valley
North FloridaPayke GymTimberlineTop Flight
Twisters MDUSA Gym WorldWestside Dance

Session 3S:  Level 10/E - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #1 - Stretch 5:30 pm - Awards 8:45 pm

Aspire/Sun DevilsAspire/Sun DevilsBannons GymDanik
Davis DiamondsDiscover GymGym USAGym World OH
Gymnastics OlympicaHigh SierraHigh SierraIndiana Gym
Interstate MAInterstate MANew England Acad Ortona
Seattle BallardSouth CoastUS Gym Mahwah

Session 2D:  Level 10 - Fri, Feb 21st, 2020 - Gym #1 - Stretch 2:00 pm - Awards 5:15 pm

AgilityAirTimeArrowDardano's
Eagle GymEagle RidgeFirst in FlightGold Cup
Gym USAGymcatsLaFleurs TampaLakeshore
Legacy Training Michigan EliteNebraska SchoolNova Gym
PalmettoPayke GymRisng StarRockwall
RootsWestside Dance

Saturday, Feb 22, 2020

Session 4D:  Level 8 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 10:15 am

All American UTAzarianDavis DiamondsDenali
DeVeausEagle GymEmerald CityEvo
Gym USAHigh SierraHouston Gym of JCCIncline Gym TC
Lakers GymMichigan EliteNew England Acad Platinum
Premier NJRGARockwallSCATS
TRIumphZone

Session 4H:  Level 5 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #2 - Stretch 11:00 am - Awards 2:30 pm

AirTimeAnchorageAreteBlack Hills
DenaliDynamic WAFrontierGallagher's
Gem State Hawaiian TwistersHotShotsIK Gym
Interstate MALakeshoreMonmouthOMEGA
Oregon GymTimberlineUSA Gym World

Session 4S:  Level 8 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 10:15 am

AgilityAirTimeAll American NJAnchorage
AreteBlack HillsBroadwayCentral Coast
EyasGem State GenesisGymnastics Olympica
GymnastixHawaiian TwistersHaydens GymIndigo
Interstate MAIron CrossMetro Gym OROlympia
OMEGASeattle Columbia CitySouth CoastUS Gym Mahwah
USA Gym WorldXtreme Gym

Session 5C:  Level 6 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #2 - Stretch 2:15 pm - Awards 5:45 pm

All American UTAnchorageDardano'sDenali
Dynamic WAGold CountryHigh SierraIK Gym
Kids Center MexicoLakeshoreMetro Gym ORMonarchs
MonmouthNorth Shore GymNova GymOlympia
OrtonaPlatinum

Session 5D:  Level 9 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #1 - Stretch 10:15 am - Awards 1:15 pm

AgilityAirTimeAll American UTBlack Hills
Chows GymDaggettDanikEagle Gym
Gym Acad AtlantaGym World CAHawaiian TwistersHouston Gym of JCC
Indiana GymIron CrossLakers GymMadison Gym
MeadowlandsNew England Acad New EraSCATS
Surgents EliteTwisters MDUS Gym MahwahUSA Gym World

Session 4CA:  Level 6 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #2 - Stretch 7:30 am - Awards 11:15 am

Calgary GymDanikFlip City CanadaGym World Central
Hawaiian TwistersIncline Gym TCMichigan ElitePro Gym Mexico
Risng StarSeawind

Session 5S:  Level 9 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #1 - Stretch 10:15 am - Awards 1:15 pm

5280 NorthCartersvilleDavis DiamondsDeVeaus
EvoFirst in FlightGymnastics OlympicaGymnastix
GymTek AcademyHaydens GymHigh SierraIncline Gym TC
Interstate MALakeshoreLibertyMichigan Elite
OlympiaOlympica MexicoTRIumphWallers GymJam

Session 6D:  Level 10 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #1 - Stretch 1:15 pm - Awards 4:30 pm

ApolloApolloBlazeBright Raven
CartersvilleDeVeausEmerald CityFrontier
Gym World CentralHouston Gym of JCCIron CrossOMEGA
RGAStanford BoysTop Flight

Session 6S:  Level 10 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #1 - Stretch 1:15 pm - Awards 4:30 pm

5280 NorthAll American UTDauntless AthleticsEvo
EyasGym NevadaGym World CAHaydens Gym
Lakers GymLibertyMadison GymSandhills
SeawindTRIumphUSA Gym WorldVictory Iowa

Session 4CB:  Level 7 - Sat, Feb 22nd, 2020 - Gym #2 - Stretch 7:30 am - Awards 11:15 am

AnchorageDanikDauntless AthleticsDeVeaus
First in FlightFlip City CanadaGo For It NorthGold Country
Kids Center MexicoPayke GymPro Gym MexicoSouth Coast
Westside Dance

Sunday, Feb 23, 2020

Session 7C:  Level 5 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #2 - Stretch 7:30 am - Awards 11:30 am

Calgary GymChows GymDiscover GymDownriver
GenesisGym NevadaGym World CAGym World Central
High SierraLibertyOrtonaPayke Gym
Risng StarSokol EliteSouth CoastThe Klub

Session 7D:  Level 9 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 10:45 am

ApolloCentral CoastClassic Gym - SavageClassic Gym - Savage
Dardano'sEagle RidgeElevate GymFlorida Gym TC
Gem State GenesisGym VillageGym World OH
IndigoMetro Gym ORNorth FloridaNorth Shore Gym
OMEGAPayke GymPlatinumPremier NJ
RGAStanford BoysTechnique GymTop Flight
Top SquadWestside DanceZone

Session 7H:  Level 6 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #2 - Stretch 11:30 am - Awards 3:15 pm

AgilityAGimnasia TijuanaAspire/Sun DevilsCentral Coast
Discover GymFrontierGenesisGo For It South
Gym NevadaGym World CAGymcatsOMEGA
Oregon GymSeattle BallardSeattle Columbia CitySokol Elite
South CoastVitaly ScherbosXtreme Gym

Session 7S:  Level 8 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #1 - Stretch 7:30 am - Awards 10:45 am

5280 NorthAGimnasia TijuanaCalgary GymDanik
Dauntless AthleticsDiamondbackElevate GymEnsenada
First in FlightFlip City CanadaFlorida Gym TCFrontier
Gallagher'sGold CupGym VillageGym World CA
Gym World OHGymcatsGymTek AcademyISDE Sinaloa
LakeshoreLibertyMonarchsOlympica Hermosillo
Oregon GymPro Gym MexicoSan Pedro MexicoSokol Elite
Stanford BoysTechnique GymTop SquadWestside Dance

Session 8C:  Level 4/XCEL - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #2 - Stretch 3:00 pm - Awards 6:30 pm

AirTimeAnchorageAvant CoeurCalgary Gym
DenaliDiscover GymDownriverDynamic WA
Gem State Go For It SouthGym NevadaGymcats
Hawaiian TwistersHigh SierraLibertyOregon Gym
OrtonaSeattle Ballard

Session 8D:  Level 9 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #1 - Stretch 10:45 am - Awards 2:00 pm

Aspire/Sun DevilsAzarianBroadwayDiamondback
Ensenada MexicoGallagher'sGo For It SouthGym USA
GymcatsGymnastics SaltilloHotShotsMichiana
Mission ValleyMission ValleyOlympica HermosilloSeawind
Sokol EliteSouth CoastTwisters MDVitaly Scherbos

Session 8H:  Level 4/5 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #2 - Stretch 6:15 pm - Awards 9:30 pm

AgilityAspire/Sun DevilsAvant CoeurDesert Gymcats
Go For It SouthGymcatsMission ValleySeattle Ballard
SeawindTwisters MDVitaly Scherbos

Session 8SB:  Level 8 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #1 - Stretch 10:45 am - Awards 2:00 pm

Aspire/Sun DevilsClassic Gym - SavageDenaliKids Center Mexico
Mission ValleySeawindTop FlightVitaly Scherbos

Session 8SA:  Level 10 - Sun, Feb 23rd, 2020 - Gym #1 - Stretch 10:45 am - Awards 2:00 pm

AzarianBroadwayEnsenada MexicoGo For It North
Gym VillageMission ValleyOlympica HermosilloPlatinum
Region 9 All-StarsSan Pedro Mexico